Priody | exfoliačné ponožky

Hoci to občas vonku tak nevyzerá, ale už nejaký ten čas máme leto. Obdobie sandálov, žabiek a otvorených lodičiek, na ktoré musíme byť pripravené upravenými nohami, pretože suché popraskané päty vyzerajú dosť odstrašujúco. Ešte niekedy vo februári som si objednala od značky Priody ich exfoliačné ponožky za zľavnenú cenu niečo okolo 5€. Pri nápise mali, že balenie obsahuje 2ks a ja naivná som si myslela, že mi prídu dva páry. Mňa to poplietlo, veď kde by dali do balenia len jednu ponožku.


Balenie obsahovalo 1 pár ponožiek a nalepovacie prúžky na stiahnutie ponožky. Návod tam ani nebol, tak som ho vyčítala z internetu. Na umyté a usušené nohy navlečiete ponožky, na ktorých sa odstrihla vrchná časť a nechali ste ich odpočívať cca 60-90 minút. Ja som si nohy v tom sáčku premasírovala, nech sa mi tekutina dostane naozaj všade. Nič ma neštípalo a nebolo to nepohodlné. Po ubehnutí cca hodinky som si ponožky dala dole, nohy umyla a nasledoval proces čakania. 

Na druhý deň mi nohy ostali také zošuverené biele, ako keď ste dlho vo vode. Na ďalší deň sa začali už mierne šúpať, ale len sem tam niekde. Ďalšie dni sa mi už nohy lúpali celé a to takým spôsobom, že postel a ponožky boli plné šupiniek a trebalo stále upratovať. Kožu by ste si nemali lúpať samé, ale mne to nedalo a vo voľných minútach som ju odlupovala. Na pätách išla riadne hrubá koža a na zvyšku chodidiel len slabunké tenké vrstvy. Olúpali sa mi dokonca aj kotníky, všetko, kde sa dostala tá vodička z ponožiek. 

Celý exfoliačný proces trval asi 7 dní a potom som sa vytešovala z hladkých nôh. Také úžasné nevydržia celé leto, ale pred letom je to fajn vecička. Za plnú sumu skoro 10€ by som si ich znova nekúpila, na trhu sú aj lacnejšie značky, ktoré majú rovnaký efekt, ale to už je na každom, ako sa rozhodne. 
Ja si zaobstarám exfoliačné ponožky určite aj na ďalší rok, za ten pocit krásnych chodidiel to stojí. Samozrejme treba pravidelne aj hydratovať a drhnúť nohy, ale je to fajn relax a služba :)

Ako ste na tom Vy a exfoliačné ponožky? Skúšali ste alebo Vás lákajú takéto ponožky? 

You May Also Like

4 komentárov

 1. Mě podobné ponožky taky lákají. Je škoda, že tam nedávají návod, protože ne každý si ho umí dohledat. Obzvlášť když obdaruješ někoho staršího.
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Súhlasím, ja som si návod dohľadala na ich stránke, ale predsa len niekto by nepohľadal :)

   Odstrániť
 2. Mám s takovým druhé ponožek zkušenosti, akorát jsem je měla od jiné značky a za mě také velký palec hore! :)

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý komentár ♥