Starajme sa o vlásky :)

by - 17:47:00

Príroda nám ponúka nespočetné množstvo účinných, hojivých a regeneračných látok, obsiahnutých najmä v rôznych plodinách, bylinkách, stromoch aj ich jednotlivých častiach ako sú korene, listy či kôra. Obrovský význam majú  pre náš organizmus nevyhnutné vitamíny, bioflavonoidy, nasýtené a nenasýtené uhľovodíky a iné chemické zlúčeniny, ktoré veľmi priaznivo vplývajú nielen na duševnú a telesnú rovnováhu, ale prispievajú aj k nášmu pôvabnému vzhľadu. Tieto prírodné produkty medzi ktoré pravdaže zahŕňame aj živočíšne biologické produkty sú napríklad mlieko, omladzujúci zázrak prírody-med, vajíčka či maslo.


Maska na vlasy s olivovým olejom - Zmiešajte 5 čajových lyžičiek olivového oleja s dvoma vajíčkami. Votrite rovnomerne do uterákov presušených vlasov  ( ale masku neaplikovať ku korienkom ), následne pomasírujte aj pokožku hlavy krúživými pohybmi prstov . Podporí to prekrvenie vlasových folikulov a podporí rast vlasov. Zabaľte vlasy do uteráka, ak nechcete uterák zamastiť, tak odporúčame väčší igelitový sáčok / igelitku,/ fóliu. Po 15 minútach pôsobenia vlasy dôkladne opláchnite. Umyte šampónom a osušte bez použitia fénu. To su vlásky čo ? :)

Medová maska s prídavkom olivového oleja - Zmiešajte 2 čajové lyžičky včelieho medu s tromi lyžičkami olivového oleja. Dôkladne vmasírujte nanesenú zmes do vlasov ( končeky, nie korienky :) ) a zakrúťte vlasy do igelitového vrecka alebo do sáčku, aby zmes nekvapkala na podlahu, kým bude maska pôsobiť. Po uplynutí 15 minút vlasy umyte dôkladne šampónom a opláchnite.

Na lesk vlasov : umyté vlasy opláchnite buď šťavou z vymačkaného citróna, jablčným octom ( 8%), vmasírujte jemne do vlasov a následne opláchite vodou, najlepšie studenou. Vlásky môžete opláchnuť aj pivom. 

Prvá pomoc pre vysušené vlasy - Zmiešajte 1 lyžicu medu a s polovicou pohára plnotučného mlieka. Namiesto mlieka môžete použiť aj smotanu.(aspoň 10% tuku). Vmasírujte do pokožky hlavy a do vlasov a nechajte pôsobiť 15 minút. Umyte so šetrným šampónom na bežné použitie, alebo detský šampón.

Rozstrapatené, neposlušné vlasy - Po každom umytí vlasov bežným šampónom ich ešte opláchnite vodnou zmesou s jednou plnou lyžicou medu na jeden liter vody. Ak budete túto procedúru opakovať pravidelne, docielite hladké a hodvábne hebké vlasy, uľahčí sa aj ich rozčesávanie, keďže med má hydratačné účinky.

You May Also Like

0 komentárov

Ďakujem za každý komentár ♥